O tom, ako neodsudzujeme

Autor: Deni Hvizdová | 9.4.2012 o 14:17 | Karma článku: 10,28 | Prečítané:  1029x

Moja mama mi vždy vravievala, aby som v kostole nestála vzadu. Lebo sa to jednak na dievča nehodí a po druhé, vzadu vždy stojí iba zberba. Aspoň u nás na dedine to tak fungovalo.  Keby som tam však nestála, nemohla by som napísať toto...

Nie je pravdou to, že vzadu stojí len najväčšia pohanská dedinská zberba, ktorá chodí do kostola len kvôli tomu, aby mala doma čiaročku. Nájdete tam kľačať malého chlapca s modlitebnou knižkou v ruke, čo má silnejšiu vieru ako polovica veriacich dohromady. Nájdete tam ľudí, ktorí nemajú voči tomuto miestu predsudky, ako zvyšok kostola. Skrátka vidia všetko, všetkých a majú z omše viac, ako tí čo sú “bližšie k Bohu“ lebo nemusia počúvať pospolitosť ako obvykle rozoberá tých, čo stoja vzadu, alebo najnovšie pletky.  A nájdete tam aj ľudí, ktorých celá obec síce po kresťansky odsúdila, no oni sa aj tak vracajú tam, kde by podľa miestnej mienky nemali ani vkročiť. V neposlednom rade je to praktické pre slabšie žalúdky (mnohí poznáme vydýchaný vzduch v takýchto priestoroch a jeho následky).Netvrdím, že to tak funguje všade. Iste, v posledných radoch sa nájdu aj ľudia, ktorí tam stoja zo zvyku alebo z donútenia.

Ja som však len chcela poukázať na to, že nie každý, kto je vzadu je najväčší pohan z prítomných. Sú to len ľudia, ktorí vedia, prečo im stojí zato, ostať tam kde sú. Amen.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

NDS priklepla Doprastavu zákazku bez súťaže, postaví privádzač do Žiliny

Združenie k výstavbe úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka za 427,2 milióna eur si pribalí aj zákazku za 23,5 milióna.

EKONOMIKA

Firmy nutne potrebujú ľudí, z Ukrajiny im ich vláda dovoliť nechce

Richter hovoril o možnosti vpustiť na náš pracovný trh ľudí z tretích krajín.

EKONOMIKA

Právnici, ktorí radili pri predaji Eurovey a príchode Číňanov

Právnické firmy ukázali top obchody, pri ktorých radili.


Už ste čítali?