Otvorte si wikipédiu a zamyslite sa nad svetom

Autor: Deni Hvizdová | 19.2.2012 o 12:59 | (upravené 20.1.2015 o 16:48) Karma článku: 10,52 | Prečítané:  864x

Skoro každý deň si otvorím wikipédiu, aby som vedela, čím všetkým bol daný deň v minulosti. Otvárate? Nie?  Tak si otvorte. Chcem poukázať na podivné ideály dnešnej doby.

 

Prvý rámček je venovaný gregoriánskemu kalendáru a tomu, kto má meniny. Posuňme sa ďalej. Udalosti ( vždy je tam niečo zaujímavé), ale ja sa chcem dopracovať na významným narodeniam.

Významní chemici, fyzici, biológovia, astronómovia, matematici...Ani ste nevedeli že sa ich toľko rodilo. Do prvej polovice minulého storočia. A druhá polovica? Speváci, modelky, atléti, hokejisti a iní športovci  rôzneho druhu.

Všetci vravíme, ako veda pokročila, ako vie všetko riešiť. Ale čo bude o pár rokov, keď všetci tí, ktorí sa trápili s aplikovanou fyzikou, s rôznymi kultúrami v Petriho miskách alebo v hlavách rozvíjali (nealkoholové) teórie lepšieho života tu už nebudú? Ak budú terajšie deti dostávať na raňajky nové informácie o vychrtlých modelkách a spevákoch – marionetkami v rukách “veľkých“(modelkám, ktoré vážia menej ako balík múky a spevákoch, ktorým sa pesničky minimálne pol dňa upravujú, aby boli počúvateľné), na obed veľký burger z chorej kravky ( v lepšom prípade, v horšom len zlepenec zo všetkého, čo dokáže zraziť auto) a na večeru americký film o dokonalom živote s malichernými problémami a uťahovaním si z inteligentných ľudí , tak čo z nich vyrastie?

Ľudia, ktorí sa budú každý deň  trápiť, že nemajú miery 99 / 50 / 80 a preto držať McDonaldovské diéty ( pozn. ich “zdravé“ šaláty sú ešte nezdravšie ako žemličky s mäskom). Ľudia, ktorí budú mať vďaka médiám šedú mozgovú kôru rovnú ako diaľnice, po ktorých budú jazdiť so svojím  automatom. Ľudia, pre ktorých bude najväčším postrachom chrípka (lebo vďaka dnešným liečebným metódam, budeme ako červivé jablko plné kokov, ktoré nás budú zabíjať silou vôle), lebo im bude cudzie slovo „rozum“. Toto chceme?
Viem, je to trošku prehnané, ale ak nezačneme premýšľať a vštepovať do detských hlávok to, že viac osohu urobí jeden vzdelaný človek ako desať modeliek, tak takto čochvíľa bude náš svet vyzerať. Veľká guľa s malými mozgami.

Začnime rozmýšľať!

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?