O videu, ktoré nemalo uzrieť Slovenské slnko, a asi ani svetlo sveta...

Autor: Deni Hvizdová | 20.1.2015 o 16:46 | Karma článku: 8,24 | Prečítané:  1366x

...alebo len ďalší úplne zbytočný článok o zvrátenostiach, čo sa dejú v našich malebných poliach, o obrovskom klamstve ľuďom, čo na tých poliach pracujú, a o skutočnom probléme katolíkov a ich cirkvi voči dnešnému svetu. Áno, toto všetko vidím vo veľmi nešťastnom ťahu nešťastnej kampane.

Video, pred ktorým nás naše drahé televízne stanice našťastie uchránili, ale internet nie, ste hádam takmer všetci videli. (Kto nie, ten nech si pozrie youtube, kresťanské stránky ktoré ho vyzdvihujú do neba alebo hoci aj obyčajný bulvár). V skratke ukazuje ako idylicky si žijú deti v detských domovoch, ako sa im všetci venujú, a ako najväčší problém, ktorý dieťa a ich opatrovateľov v domove môže stretnúť, je párik mladých mužov, ktorí sú zvrátení a až si dieťa, ktoré z adopcie nie je najšťastnejšie vezmú domov, budú ho určite  konvertovať na svoju orientáciu.

Lenže minimálne moje oči videli niečo iné. Aj keď sa snažím ignorovať fakt, že kvalita videa je ako za päť korún nožík, herecké výkony sú hodné južanskej telenovely a v hlavných úlohách sú dvaja hipsťaorientovaní chlapíci, nedá sa neignorovať fakt, že video má ďaleko preďaleko od toho, ako prebieha skutočná adopcia.

V skutočnosti sa nielenže najprv zoznamuje dieťa s potenciálnymi rodičmi, ale robia sa všelijaké prieskumy o nových rodičoch. Bývanie, práca, spoločný vzťah a tak ďalej. Adopcia je zdĺhavý proces. Nie je to o tom, že sa ukáže párik, ukáže prstom na dieťa, to si zbalí svojich pár sliviek, (ak nejaké má) a všetci im pekne zamávajú pri odchode. Obe strany s týmto musia súhlasiť.

Pekne poukázaný šok dieťaťa z nových rodičov, by nebol ani pri najmenšom negatívny. Dieťa, ktoré vyrastá so spústou ďalších ľudí na jednom mieste si je vedomé, že po istom veku pravdepodobnosť toho, že si ho niekto vyberie klesá každým dňom. Takisto vie, že až dovŕši dospelosti, dostane do ruky pár drobných "na začiatok do života" ktoré mu prinajlepšom o pár týždňov zmiznú a on ostane na ulici bez strechy nad hlavou a jedla do úst. A ak by sa niekto z ničoho nič ukázal v dverách so slovami "chceli by sme si ťa adoptovať", asi by sa im hodilo okolo krku. Ale aliancia si asi myslí, že pre dieťa je oveľa vhodnejšie prostredie, kde nemá nikoho, kto by za neho dal ruku do ohňa, niekoho, kto by mu poskytol strechu nad hlavou aj po tom, čo bude dospelý, kto mu dopraje možnosť štúdia, možno aj bez toho, aby musel zároveň pracovať na dvoch miestach, aby si štúdium mohol dovoliť, niekoho, koho budú jeho problémy aj zaujímať a robiť podobné zbytočné veci, ako napríklad poskytovať istotu. Myslím, že dieťaťu je jedno, či ho vychovávajú dve ženy alebo dvaja muži. Pretože vie, že jeden muž a jedna žena spôsobili to, že sa v domove nachádza.

Ku mladému hipsterskému páru poviem len toľko, že takýmto ľuďom by som ani ja na prvý pohľad nezverila dieťa. Ale pokiaľ by bolo nad slnko jasnejšie, že žijú spoločne dlhodobo, bezproblémovo a dokázali by vytvoriť prostredie vhodné pre dieťa a budú ho ľúbiť ako vlastné ( áno, viem, že na počatie je potreba muža i ženu), nemám najmenší problém. Veď to je pointa adopcie nie?

A skutočný problém katolíkov? Chcela som, ale to by bolo na dlhšie...Odpusťte.

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Už ste čítali?